Для дітей із Центру «Незламні матусі» організували арт-терапевтичні заняття

У Центрі матері і дитини «Незламні матусі», який у Львові збудували для вагітних переселенок, що втекли від війни до нашого міста, відбувся чудовий захід. Для дітей, які зараз там мешкають разом зі своїми мамами, влаштували арт-терапевтичні заняття. Їх проводять фахівці соціальної роботи Львівського міського центру соціальних служб.     

«Такі заняття ми проводимо щотижня. Кожного разу придумуємо щось нове, аби дітям було цікаво. Сьогодні, наприклад, вони створювали свої колажі – на них дівчатка і хлопці зобразили те, що приносить їм радість, що вони хочуть мати або ким стати. А поки фахівці займаються з дітьми – матусі мають вільну годинку для себе», – розповіли в установі.

Загалом у заняттях постійно беруть участь 6-10 дітей. Для них уже провели тренінгове заняття «Мої емоції». Також діти «малювали» сушеним листям і створювали осінній настрій, а ще – вивчали овочі і фрукти на занятті з ліпки.

Зараз у Центрі мешкає 14 матусь. Усі ці жінки переїхали до Львова з Луганської, Донецької, Запорізької, Херсонської, Харківської та Дніпропетровської областей. Також у центрі разом із матусями перебуває 24 дитини: двоє дошкільнят, десятеро немовлят і дванадцятеро школяриків. Три родини – багатодітні.

Нагадаємо, що Центр матері і дитини «Незламні матусі» – це два двоповерхових будинки для вагітних жінок-переселенок загальною площею 1300 м2, які звели в районі Тракту Глинянського. Будинки зібрано на місці з дерев’яних конструкцій, було перейнято досвід з США. Загалом у них зможуть жити одночасно понад 100 вагітних або породіль з дітьми, які мають статус внутрішньо переміщених осіб. Поряд із житлом облаштовано хідники, оглядовий і дитячий майданчики та озеро. З кожною матусею підписується договір, де визначено термін та умови проживання.

Поділитись: