Для літніх львів’ян відбувся захід з нагоди Дня пам’яті жертв  голодоморів – «Свіча пам’яті»

Львів пам’ятає. Національна пам’ять формує національну свідомість. Без національної пам’яті немає майбутнього нації.

Запізнілими дзвонами шукатимемо мільйони українських душ, щоби вписати їх в історію Пам’яті…

Тема Голодомору в Україні довгі роки ретельно замовчувалась радянським режимом. Тому ми хочемо донести людям правдиву інформацію щодо фатальних подій на території сучасної України в період 1932-33 років, а також віддати данину пам’яті людям, які постраждали за мрію бути незалежними, за свою національну приналежність.

Відтак, з метою належного вшанування пам’яті про покоління, що постраждало від тоталітарного режиму, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, 30 листопада для людей поважного віку Львівського міського територіального центру, в центрі денного дозвілля відділення соціально-побутової реабілітації, що за адресою: вул. Кирилівська, 3а, відбувся захід під гаслом «Свіча пам’яті», присвячений цій тематиці.

Під час зустрічі присутні дізнались, що згідно оприлюднених даних, остаточна кількість людських втрат України від Голодомору 1932-1933 років склала 10 млн. 63 тис. осіб. З цих втрат 3 млн. 941 тис. людей – померли безпосередньо від голоду і 6 млн. 122 тис. – склали ненароджені.

Голодомор 1932–1933 років – масовий, навмисно зорганізований радянською владою голод, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території етнічних українських земель Української РСР (землі сучасної України за винятком семи західних областей, Криму і Південної Бессарабії, які тоді не входили до УРСР) та Кубані, переважну більшість населення якої становили українці.

В заході взяли участь репресовані літні громадяни, які пригадували події тих буремних часів.

Зі словом виступили: учасник бойових дій, полковник Микола Чишкун; журналіст, поетеса, письменниця та член Української асоціації письменників Західного регіону – Романія Данилюк; письменниця, член Української асоціації письменників Західного регіону – Маргарита Горбик та педагог – Стефанія Горбач.

Прозвучали народні пісні Лесі Українки “Ой, верше, мій верше”, “Чорноморець, матінко” у виконанні «YuMaVita Bandura Trio» – студенток Львівської національної музичної академії ім.Миколи Лисенка: Сторонянської Маргарети, Бойко Юлії, Якимович Віталії.

Відбулась виставка історичної художньої літератури присвяченої темі Голодомору 1932-1933 років.

Дідусі та бабусі і всі присутні вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні спільною молитвою.

Перед живими і мертвими, перед світом всім

маємо сказати – Голодомор був геноцидом

українського народу!

Ми як українці, громадяни повинні ретельно вивчати історію нашої держави, адже в минулому багато фактів від всіх нас приховували різні «режими», і саме тепер, в період незалежності, необхідно людям старшого віку, як і молодому поколінню, нести істину про ці чи інші історичні події, які вписані героїчними описами на сторінках нашої історії.

Захід «Свіча пам’яті» організовано та проведено в центрі дозвілля (вул. Кирилівська, 3а) відділення соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: