Для городян поважного віку провели пізнавальну зустріч

Вчора 2 серпня в центрі дозвілля, що за адресою, вул. Кирилівська, 3а відділення соціально-побутової реабілітації провели пізнавальну зустріч з циклу «Вони прославили Україну».

В ході заходу присутні ознайомились з життєвим та творчим шляхом Марії Заньковецької справжнє прізвище – Адасовська, яка народилась 4 серпня 1854 року в с. Заньки Ніжинського повіту Чернігівської губернії. Освіту дістала в Чернігові в приватному пансіоні. Дитинство і юність Заньковецької минули в оточенні простих селянських людей; на її розвиток значний вплив мала бабуся Сухондиха, яка над колискою великої артистки співала чарівні українські пісні і розповідала різні оповідання та казки, наділяла її поетичне серце перлами-самоцвітами народної мудрості.

Під час спілкування присутні довідались, що театральне мистецтво полонило Марію Костянтинівну ще змалку. У короткій автобіографії вона розповідала, що ще в пансіоні виступала у шкільних виставах і звернула на себе увагу всіх учителів, які радили їй вступити до театральної школи, але батьки й слухати про це не хотіли.

По закінченні пансіонату Марія Костянтинівна брала активну участь у виставах ніжинського аматорського гуртка, де особливий успіх мала в ролі Наталки („Наталка Полтавка”) та у водевілях М.Некрасова (Перепельського) і П.Григор’єва.

27 жовтня 1882 року у міському театрі Єлисаветграда (нині Кіровоград) під орудою М. Кропивницького розпочався творчий шлях видатної української актриси. Вперше на професійній сцені вона зіграла роль Наталки (“Наталка Полтавка”) І. П. Котляревського.

З року в рік зростала майстерність Марії Костянтинівни як драматичної актриси. В її репертуарі більше 30 ролей на сцені. Це переважно драматично-героїчні персонажі.

Актриса створювала образи, проникнуті справжнім драматизмом і запальною комедійністю. Вона уславляла своєю грою звичайних простих людей, розкриваючи безмежність їхніх душ. Маючи чудовий голос — драматичне сопрано, незрівнянно виконувала у спектаклях українські народні пісні.

Померла М. Заньковецька 4 жовтня 1934 року та похована в Києві на Байковому кладовищі.

Організовуючи заходи, ми в першу чергу запитуємо у наших відвідувачів, що їм цікаво було би дізнатися, про які явища, течії, історичні події та постаті. Адже важливо, щоби ту інформацію, яку доносимо нашим слухачам, вони сприймали та використовували у подальшому житті.

Захід організовано та проведено в центрі дозвілля (вул. Кирилівська, 3а) відділення соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

 

Поділитись: