Діти з порушенням функції слуху за підтримки міста побували у літньому реабілітаційно-оздоровчому таборі

В червні впродовж майже двох тижнів група дітей та батьків громадської організації батьків з вадами слуху “Дзвін” побувала в реабілітаційно-оздоровчому таборі в селі Ільці Верховинського району Івано-Франківської області, який організований за підтримки управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

«В часі проведення табору діти з вадами слуху та сім’ї, в яких вони виховуються, під керівництвом спеціалістів, мали змогу пройти курс слухомовної реабілітації. Поряд зі спеціальними заняттями, спрямованими на подолання дефектів мовлення, спричинених вадами слуху та на розвиток слухового сприймання, також проводились заняття з розвитку дрібної моторики та арт-терапії: образотворче мистецтво, ліплення, предметно-практичне навчання, музичні тренінги, театральне мистецтво, заняття з фізичної культури. Щодня діти вирушали на екскурсії в гори та до річки. Вони побували на екскурсіях на Буковелі, в м. Яремче (водоспад Пробій, Національний природний вольєрний парк), на спортивній базі у Ворохті; в музеях Вишиванки в с. Ільці та музеї Гуцульщини; побували в музеї музичних інструментів Романа Кумлика та музею фільму “Тіні забутих предків” у Верховині»,– повідомила керівник ГО «Дзвін» Алла Сапожнікова

Слід зазначити, що для батьків щовечора організовувались психологічні тренінги, індивідуальні та колективні бесіди з виховання та навчання дітей. На тренінгах батьки мали змогу поділитись та обмінятись досвідом виховання та реабілітації дітей з вадами слуху за методикою розвитку комунікативних здібностей, формування звуковимови та розвитку слухового сприймання за допомогою лише усного мовлення. Наприкінці табору діти підготували святкову програму для батьків, а батьки підготували виступ для дітей. Діти протягом табору показали три вистави: “Колобок”, “Теремок” та “Котик і Півник”. Батьки підготували та показали такі вистави: “Вовк та семеро козенят”, “Червона шапочка” та “Ріпка”.

«Останніми роками Львівська міська рада підтримує проведення літнього табору для дітей з порушеннями функцій слуху громадської організації «Дзвін», бо розуміємо необхідність і корисність таких заходів, оскільки діти в колі одноліток, в рекреаційній зоні цікаво і з користю для фізичного й духовного здоров’я проводять час, й водночас оздоровлюються», – Наталія Демкович, начальник управління соціального захисту Львівської міської ради.

 

Поділитись: