Дітей та батьків із будинків сімейного типу та прийомних сімей навчатимуть дбати про свою безпеку

У Львівському міському центрі соціальних служб стартував проект «Safety first – подбай про свою безпеку!». Фахівці установи започаткували цю ініціативу для батьків та дітей із 18 дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

«Safety first» – це цикл із 14 зустрічей з експертами, на яких учасники отримують практичні навички, задають незручні питання, дискутують та вчаться створювати для себе та рідних безпечне і здорове середовище життя. Його мета – підвищення обізнаності та формування навичок безпечної поведінки у дітей та батьків-вихователів у час повномасштабної війни.

Зустрічі відбуватимуться раз на тиждень. Особливістю занять є те, що і батьки, і діти присутні на них одночасно, що допомагає показати, як сприймають певну ситуацію чи тему дорослі, а як діти. А ще такий формат дозволяє створити середовище здорового діалогу та обговорення, що у свою чергу сприяє покращенню стосунків у сім’ї, збільшує довіру та розуміння між батьками і дітьми.

«Звичайно, є кілька тем, на які будемо говорити з ними окремо – це протидія насильству та сексуальна освіта», – додали в установі.

Упродовж проекту експерти та учасники розглядатимуть теми про безпеку вдома, на вулиці, в інтернеті, у школі; як надавати домедичну допомогу, допомогти собі при тривозі і стресі; про безпеку харчування та про психічне здоров’я, сексуальну освіту; запобігання та протидію насильству, фінансову безпеку.

Проводитимуть зустрічі фахові експерти: викладачі ЛНУ імені Івана Франка та університету БЖД, лікарі, психологи, представники управління патрульної поліції та управління ювенальної превенції.

Поділитись: