Будинок підтриманого проживання Центру «Джерело» – один із переможців проєктів Громадського бюджету-2021

Будинок підтриманого проживання Центру «Джерело» – один із переможців проєктів Громадського бюджету, які реалізовуватимуть у 2021 році. За цей проєкт віддали свої голоси понад 4,6 тис осіб.

 «Будинок підтриманого проживання – це простір, обладнаний для проживання 20 дорослих львів’ян з інвалідністю та асистентів, які допомагатимуть їм у побуті. Приміщення для організації Будинку передала Центру «Джерело» Львівська міська рада. Воно складається з цоколя та двох поверхів. Ми плануємо облаштувати там 12 одномісних та 4 двомісні кімнати, а також кухню, їдальню, доступні санвузли, встановити ліфт. А також додатково збудувати інклюзивний громадський простір для спільних активностей людей з інвалідністю та мешканців Львова, проведення денних майстерок з арт-терапії, спільних кінопереглядів та воркшопів», – розповіли у Джерелі.

Загалом на впорядкування виділеного триповерхового приміщення, що знаходиться на вул. Пасічна, 39, за попередніми підрахунками потрібно 20 мільйонів гривень

Нагадаємо, що з 1 до 15 листопада у Львові тривало голосування за проекти Громадського бюджету, які реалізовуватимуть у 2021 році. На їх реалізацію передбачено 58 млн грн. За великі та малі проекти проголосувало 103 825 мешканців Львівської ОТГ, які віддали 165 514 голосів. Серед переможців – 6 великих проєктів і 70 малих.

Довідка:

Підтримане проживання – це спільне проживання невеликої групи дорослих з інвалідністю у спеціальному будинку під опікою асистентів (найманих працівників). Вони постійно перебувають поруч зі своїми підопічними, допомагають у побуті (приготувати їжу, прибирати, виконати гігієнічні процедури тощо), а також із пересуванням по місту (до місця роботи, навчання, до родини тощо). Водночас кожен мешканець будинку має достатню свободу і все, що може, робить самотужки. Це дуже важливо, адже дозволяє людям з інвалідність відчути контроль над власним життям, бути соціалізованими, працювати й навіть допомагати іншим.

Поділитись: