30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Саме в цей день, 30 липня, починаючи з 2014 року Генеральна асамблея ООН, міжнародні та громадські організації у цілому світі і в Україні об’єднують свої зусилля задля підвищення рівня обізнаності суспільства про торгівлю людьми, виявлення постраждалих і боротьби зі злочинною діяльністю в цьому напрямку.

Проблема торгівлі людьми в країні особливо загострилася під час повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України.  Під загрозою торгівлі залишаються як особи, які вимушені виїхати за кордон, так і ті, що залишились на території України та на тимчасово окупованих територіях.

 «Зараз у Львові ми вже напрацювали проект Програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми на період до 2026 року. Метою Програми є реалізація державної політики на території Львівської громади у сфері запобіганні та протидії насильству, у тому числі це допомога людям, які знаходяться у кризовій ситуації та потребують екстреної допомоги. Важливою умовою успішної реалізації Програми є  участь у здійсненні заходів,  спрямованих на протидію торгівлі людьми, захист та надання допомоги постраждалим особам, підвищення рівня обізнаності громадян щодо причин та наслідків шляхом проведення інформаційних кампаній. Плануємо винести проект Програми для затвердження на найближче засідання сесії Львівської міської ради», – зазначив керівник міського управління соціального захисту Олексій Неділя

Станом на сьогодні, за даними управління соціального захисту, опрацьовано 25 комплектів документів для отримання одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждалої від торгівлі людьми, серед них 17  чоловіків та 8 жінок.

На даний час у відділах соціального захисту на обліку перебуває 16 осіб (12 чоловіків, 4 жінки), які постраждали від торгівлі людьми, серед них: 3 осіб мають статус внутрішньо переміщеної особи, 4 – звільнених з полону, 1 особа з інвалідністю внаслідок війни, 1 – учасник бойових дій АТО.

Попри статистику реальні масштаби торгівлі людьми в Україні значно вищі, враховуючи доволі високий рівень прихованості цих злочинів. Більшість постраждалих осіб не володіють інформацією і не звертаються по допомогу.

Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, має право звернутись до суб’єкта надання адміністративної послуги за допомогою.

Встановити статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми

Оформити одноразову матеріальну допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми

10 фактів, які треба знати про торгівлю людьми

  • Торгівля людьми – це експлуатація людей з метою отримання вигоди.
  • Як правило, жертви потрапляють у трудове, сексуальне або домашнє рабство. Торгівля людьми – найбільш дохідна злочинна діяльність, що приносить щорічний дохід, оцінюваний в 150 мільярдів доларів США.
  • Особливо вразливі ті особи, які через бідність або відсутність роботи мають намір в пошуках кращого життя погодитись на пропозицію роботи, пов’язану з переїздом в інший район чи за кордон.
  • У сучасному рабстві перебувають понад 20 мільйонів людей.
  • У більшості випадків люди стають жертвами торгівлі людьми через обман чи шляхом примусу.
  • Злочинці – як правило, люди, яких жертви добре знають і довіряють їм.
  • Коли люди стають об’єктами експлуатації, вони змушені працювати багато годин поспіль, або взагалі не отримуючи винагороди за свою працю, або отримуючи мізерну оплату. Крім того, жертви можуть нерідко піддаватися фізичному або психологічному насильству.
  • Найчастіше у жертв забирають документи і примушують платити вигадані борги.
  • Торгівля людьми – це глобальне явище, яке має місце прямо зараз в кожній без винятку країні.
  • Привабливі пропозиції з працевлаштування можуть виявитися пасткою торговців людьми. Це означає, що зароблених коштів ви не отримаєте, а також, що вас можуть бити, залякувати та змушувати виконувати роботу, яку ви не хочете робити.

Важливо! Якщо Вам відомо про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації або Ви потерпіли від цього злочину, звертайтеся за такими номерами:

102 – поліція

112 – служба екстреної допомоги в ЄС

527 – Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів

1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми

1545 (обрати цифру 3) – Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті

0 800 213 103 – Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги

0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 – Гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації

0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 – Національна дитяча гаряча лінія

0 800 307 305 – Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі у м. Львів.

 

Довідка

У 2013 році Генеральна Асамблея ООН організувала зустріч на високому рівні для оцінки результатів втілення Глобального плану дій по боротьбі з торгівлею людьми від 30 липня 2010 року і затвердила резолюцію № A/RES/68/192 від 18 грудня 2013 року.

 

Поділитись: