Контактна інформація
Адреса:
м. Львів, вул. Кирилівська, 3А
Телефон:
(032) 233 10 49 / (032) 233 14 79
E-mail:
Керівник:
в.о. директора Максим Лішенко
Центр обліку та нічного перебування бездомних осіб

Центр обліку та нічного перебування бездомних осіб є спеціалізованим закладом соціального захисту, утвореним для ведення обліку та соціальної адаптації громадян, що не мають житлового приміщення (будинку, квартири, кімнати тощо), яке вони можуть використовувати для проживання, перебування і в якому можуть бути зареєстровані.

Основними завданнями Центру є виявлення та ведення обліку бездомних громадян і забезпечення реалізації їх прав на реєстрацію свого переважного місцезнаходження та на отримання соціальних послуг, передбачених законодавством.

Центр відповідно до покладених на нього завдань:

  • веде первинний облік бездомних громадян та створює інформаційний банк даних на електронних і паперових носіях;
  • видає посвідчення про взяття на облік за формою, затвердженою Міністерством праці та соціальної політики України;
  • сприяє реєстрації переважного місцезнаходження бездомних громадян відповідно до законодавства;
  • здійснює заходи щодо виявлення бездомних громадян, зокрема шляхом створення спеціалізованої служби соціального патрулювання;
  • проводить за бажанням бездомних громадян їх первинне соціально-психологічне тестування;
  • надає соціально-побутові послуги (забезпечення ліжко-місцем, користування душем і пральнею, збереженням речей та документів);
  • надає зазначеним особам інформаційні, правові та інші консультаційні послуги, а також допомогу у відновленні їх документів, майнових і житлових прав, сприяє працевлаштуванню;
  • інформує населення про свої завдання, принципи і результати роботи;
  • взаємодіє з органами виконавчої влади, державними і недержавними установами та закладами, громадськими організаціями з питань, що належать до його компетенції.

Приміщення Центру адаптовано під цикл отримання бездомним послуг реєстрації, первинного медичного обліку, санітарно-гігієнічних послуг та послуг ночівлі. Робота з обслуговування бездомних основана на досвіді нідерландських соціальних установ.

Важливим моментом є те, що задля безпеки самих бездомних та дотриманням порядку в Центрі, на ночівлю приймають тих громадян, які не перебувають в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Такий крок не є «примхою», а виключно життєвою необхідністю для забезпечення порядку та гідного перебування.

Види послуг та умови їх надання передбачено положенням про установу.

ПОЛОЖЕННЯ