Administrator

Administrator

Літні львівяни цікаво проводять дозвілля: учора група дідусів та бабусь побували на пізнавальній екскурсії в музеї історії релігії. Про це повідомили у Львівському міському територіальному центрі.

Як повідомила організатор культурно - дозвіллєвої діяльності Львівськогго терцентру Віра Костецька, екскурсанти оглянули наявні сакральні артефакти різних історичних епох, ознайомились з цікавими фактами розвитку тої чи іншої релігійної течії з урахуванням етнічних особливостей кожного регіону сучасної України. Також вони довідались, що з огляду на це, кожен період історії вносив певну особливість у розвиток релігії, традицій віросповідання українців.

«Організація дозвілля для одиноких львів’ян поважного віку є невід’ємною частиною нашої роботи. Даючи можливість спілкування, пізнання нового, участі в колективних заходах, ми створюємо умови для покращення емоційного стану та духовного насичення їх життя», - додала вона.

Загалом працівники територіального центру у центрах дозвілля для літніх громадян, щоб якомога більше урізноманітнити дозвілля і залучити до участі щонайбільше  людей поважного віку, щоденно проводять різнопланові заходи. У заходах беруть участь 10-15 старших мешканців Львова. Кожну групу обов’язково супроводжує на прогулянці, екскурсії чи тренуванні працівник Львівського міського терцентру.

Упродовж двох місяців три сотні літніх дідусів та бабусь подорожували Львівщиною:  усі вони стали учасниками циклу поїздок «Мандрівки рідним краєм».  Організували цю атракцію для своїх підопічних у Львівському міському територіальному центрі, а фінансову підтримку «Мандрівкам…» надали в управлінні соціального захисту ЛМР.  

«Загалом увесь цикл передбачав 10 мандрівок: до Крехова, Олеського замку, Жовкви, Унева, Меденич, Урича, а ще у Страдч, Каховино та Наконечне Перше. А подорож до Дрогобича, відбулась, власне, останніми вихідними. На усі ці поїздки ми скерували суму відносно невелику – 36 тисяч гривень: проте наші старенькі львівя’ни отримали величезне задоволення від цих одноденних подорожей. А хороший настрій, позитивні враження та просто зміна обстановки є надзвичайно важливими для одиноких літніх людей. Тому ми намагатимемось фінансувати такі позитивні та, якщо можна так сказити, «добрі» заходи і у майбутньому», - зазначив начальник управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин.       

У Дрогобичі мандрівники відвідали велику виставку «Галерея ваг». Вони побачили унікальні ваги, які використовували у різник країнах від древніх часів і до сьогоднішнього дня. Побували  у дерев’яному храмі  Святого Юрія, який зведено ще у 15 столітті. По відвідинах храму екскурсанти поїхали і у містечко Борислав, що неподалік Дрогобича. Там вони оглянули більш сучасний, але не менш  унікальний  храм  Святої Анни, адже у ньому  зберігаються мощі святих.

«Незважаючи на доволі холодну погоду,  атмосфера під час мандрівки була дуже теплою. Усі наші мандрівники були задоволеними і з чудовими враженнями вони  поверталися  додому», - розповіли у Львівському терцентрі.

Зауважимо також, що у мандрівці до Дрогобича традиційно взяли участь 30 літніх дідусів та бабусь, які перебувають на обслуговуванні Львівського міського територіального центру.

До Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, який відзначають 14 грудня, місто виплатить одноразову матеріальну допомогу постраждалим внаслідок цієї техногенної катастрофи. Загалом кошти отримають 907 осіб, а загальна сума виплат становить 635, 5 тисяч гривень. Про це повідомили в департаменті гуманітарної політики ЛМР.

«Зокрема, з міського бюджету одноразову грошову виплату отримають мешканці Львова, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, 2-ї та 3-ї категорій, які віднесені до евакуйованих, переселених осіб. Постраждалих таких категорій у Львові мешкає 629 осіб: їм нададуть по 700 гривень допомоги кожному.

Також кошти скерують дружинам/чоловікам померлих ліквідаторів аварії: 276 осіб  отримають по 700 гривень матеріальної допомоги. А двом дітям з інвалідністю, яку вони отримали внаслідок аварії на ЧАЕС, виплатять по 1 000 грн.», - розповіла директорка департаменту Галина Слічна.

Кошти постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС нададуть у межах Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян м. Львова.

Довідка:

14 грудня в Україні традиційно вшановують День ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

Ця пам’ятна дата затверджена указом Президента України 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС.

У Львові майже тисяча дітей отримають грошову допомогу з нагоди Дня святого Миколая: це і діти учасників АТО; і вихованці дитячих будинків сімейного типу, і дітки-сироти, і дівчатка та хлопчики, які перебувають під опікою; і дітки, батьки яких мають інвалідність з дитинства. На ці виплати у міському бюджеті передбачено близько 2, 3 млн. грн. Про це повідомили у департаменті гуманітарної політики ЛМР.

«Цього року на грошову допомогу до Дня святого Миколая ми передбачили не тільки рекордну суму, а й розширили категорію дітей учасників АТО, які отримають, якщо можна так сказати, «фінансовий дарунок» з нагоди улюбленого усіма свята. Зокрема, вперше отримають кошти діти бійців-добровольців, які захищали східні кордони України, а також донечки та синочки внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО. Таких у Львові мешкає 63 дитини: вони усі отримають по 2 тисячі гривень.

Окрім того, кошти передбачено і на виплату дітям з інвалідністю, батьки яких є учасниками АТО, а також дітям, батьки яких отримали інвалідність під час своєї участі в антитерористичній операції. У нашому місті живе 252 такі дитини і отримають вони по 3 та 2 тисячі гривень відповідно.

Традиційно допомогу від міста отримають діти, пасинки, падчерки, усиновлені (віком до 23 років) осіб, які загинули, пропали безвісти або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в АТО. На жаль своїх найрідніших у Львові втратили 103 дитини. Вони отримають виплату у 10 тисяч гривень», - розповіла директорка департаменту гуманітарної політики ЛМР Галина Слічна.  

Зауважимо, що по 1 тис. грн. допомоги нададуть й дітям-сиротам та дітям, які перебувають під опікою та піклуванням, виховуються в дитячих будинках сімейного типу і прийомних сім’ях. У Львові зареєстровано 395 дітей згаданих категорій. Також по 1 тис. грн. допомоги нададуть 69 дітям до 18 років осіб з інвалідністю по зору 1-ї та 2-ї груп, а 60 дітей до 18-ти років осіб з інвалідністю з дитинства 1-ї та 2-ї груп отримають по 1, 5 тис. грн.                                                                               

Для одиноких громадян літнього віку, які перебувають на обслуговуванні у Львівському міському територіальному центрі, проводять різнопланові заходи. Так, учора, група літніх дідусів та бабусь побували на екскурсії в музеї, який функціонує у колишній майстерні скульпторки Теодозії Бриж.

«Під час спілкування з доглядачкою музею Ларисою Безніско екскурсанти довідались, що майстриня створила понад двісті скульптур. Неординарність і багатогранність її таланту розкрились і у станковій, і у монументальній скульптурі. Також усім розказали, що скульпторка є авторкою пам’ятників Данилу Галицькому, що у м. Володимир-Волинський; Тарасу Шевченку, що у с. Бережниця; Ярославу Мудрому у м. Богуслав; Юрію Дрогобичу, що у м. Дрогобич; скульптур у парку в с. Колодяжному», - зазначила організатор культурно - дозвіллєвої діяльності Львівського міського територіального центру Віра Костецька.

Загалом працівники територіального центру у центрах дозвілля для літніх громадян, щоб якомога більше урізноманітнити дозвілля і залучити до участі щонайбільше  людей поважного віку, щоденно проводять різнопланові заходи. У заходах беруть участь 10-15 старших мешканців Львова. Кожну групу обов’язково супроводжує на прогулянці, екскурсії чи тренуванні працівник Львівського міського терцентру.

Учора у приміщенні концерт арени «Малевич» відбулась розважальна програма для людей з особливими потребами. Дві сотні особливих гостей вечірки танцювали, співали, ласували смаколиками, спілкувались та просто весело проводили час.

Завітав на вечірку й учасник проекту «On3Wheels» («На трьох колесах») Іван Маслюк. Цей хлопець – у нього захворювання на ДЦП – подолав за 100 днів на спеціальному триколісному велосипеді 5 тисяч км, а на спеціальному візку підкорив гірські вершини. Він виступив із мотиваційною промовою та розповів про проект, свій досвід та враження від мандрівок. А ще для усіх гостей співав спеціальний гість заходу – фіналіст проекту «Голос країни» Назар Савко.

Ця атракція відбулась з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю, який світова спільнота відзначає щороку 3 грудня. Захід організували фахівці Львівського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, а фінансову підтримку надали в управлінні соціального захисту ЛМР.  

Львів підтримує бійців АТО /ООС. Місто закупило та сьогодні відправило матеріально-технічні засоби військовій частині, А 0284.

Серед засобів, які місто закупило та передало військовим, є генератори (мініелектростанції), бензопили, газові обігрівачі, проводи ПВС, зарядні пристрої та батарейки, автомобільні шини, лампи, цвяхи, перфоратор, дриль, фотопапір, засоби гігієни тощо.

Закупівлю й безоплатну передачу здійснило КП «Адміністративно-технічне управління» Львівської міської ради.

Додамо, що з початку 2018 року за кошти міста придбано та передано військовим-учасникам АТО/ООС матеріально-технічних засобів та необхідних товарів на 680 тис грн. Це водонагрівачі, проводи, GPS-навігатори, дизельні мініелектростанції та ін. Для 84-тої бригади закуплено телевізори, для Військового госпіталю — пральну машину, книги «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту», дизель-генератор (у співфінансуванні міста з областю).

У Львові українській військові ветерани вирішили допомогти створити унікальний для Західної України банк крові для чотирилапих. Для цього разом з підопічними ЛКП «Лев», безпритульними собаками, що мріють про родину, військові взяли участь у проекті «Вірні назавжди», у межах якого розроблено благодійний календар на 2019 рік. Придбавши його, можна долучитеся до доброї справи і разом з українськими героями допомогти врятувати ще більше собак!

Для того, аби якнайбільше людей дізналися про можливість придбати календар, у Львові розміщено соціальну рекламу, на якій собаки та військові разом як символ вірності та відданості!

До проекту як благодійник долучилася Марта Сирко, відома українська фотограф, яка працює з зірками шоу-бізнесу, а для ЛКП «Лев» вже другий рік безкоштовно робить фотосети, які сприяють підвищенню рівня прилаштувань тварин з вулиці у родини.

Ініціаторами проекту для допомоги собакам був Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій та Львівська міська рада.

«У суспільстві дуже часто військових, ветеранів мимоволі стараються не зауважувати, створювати свої, хибні уявлення про цих хлопців та дівчат, так і вуличні собаки — це явище болюче та малоцікаве для загалу. У проекті ці дві теми об’єднані для спільної чудової мети. У тісній співпраці чотирилапих та ветеранів ми створили календар, кошти з продажу якого, будуть спрямовані на створення банку крові в ЛКП „ЛЕВ“. Метою проекту „Вірні назавжди“ перш за все є показати громаді, що ветерани — це сильні люди, які здатні допомагати та творити добро, а також привернути увагу до проблем песиків, які шукають свою домівку чи потребують лікування», — каже головний спеціаліст відділу промоцій міста управління інформації та зовнішніх відносин департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради Ольга Бачинська.

«Ця ідея була у мене ще з минулого року, але що ширше дізнавалась про роботу ЛКП „ЛЕВ“, то більше розуміла, що її потрібно втілити. „Вірні назавжди“ — потрібний проект як для хвостатих друзів так і для ветеранів. Варто звертати увагу на сильних людей з серцем в якому є місце і для захисту, і любові до чотирилапих друзів. Знаю, що цей проект тільки початок, адже є ще багато планів та ідей щодо двосторонньої реабілітації та соціалізації», — розповіла Софія Дубик, фахівець із зв'язків з громадськістю та пресою Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій.

Календар можна буде придбати. 8 грудня на площі Ринок о 15.00 запланована презентація цього проекту та благодійного календаря «Вірні завжди». Придбати календарі можна буде в ЛКП «Лев» (Львів, вул. Промислова, 56), на Різдвяному ярмарку у Львові та онлайн (деталі дізнайтеся в ЛКП «Лев»: 068 535 4545).

Прийом проектів на участь у конкурсі триває з 01 грудня по 25 грудня 2018 року (включно).

Мета конкурсу — підтримка ідей громадських організацій для розвитку міста Львова у запропонованих сферах та надання матеріально-фінансової підтримки для їхньої реалізації.

Учасниками конкурсу можуть бути громадські та інші організації, які мають статус неприбутковості та діяльність яких поширюється на територію м. Львова, за винятком релігійних організацій, політичних партій та бюджетних установ.

Галузеві напрямками конкурсу на 2019 рік:

1. Культура

2. Туризм

3. Освіта

4. Соціальний захист

5. Розвиток громадянського суспільства

6. Інформаційні технології та інновації

7. Поводження з відходами

8. Охорона здоров’я

Межі фінансування від Львівської міської ради:

• мінімальний розмір гранту — 20 тис. грн.

• максимальний розмір гранту — 100 тис. грн.

• рекомендований розмір гранту — до 50 тис. грн

Критерії відбору проектів конкурсною комісією:

1. Актуальність запропонованого проекту для громади м. Львова

2. Доцільність реалізації проекту з огляду на затрачені ресурси

3. Інноваційність

Проекти, які передбачають фінансування третіх сторін отримають додаткові переваги при розгляді на конкурсній комісії.

Для участі у конкурсі необхідно заповнити аплікаційну форму та надіслати її на e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Із запитаннями щодо конкурсу просимо звертатися у відділ громадського партнерства управління «Секретаріат ради» за адресою пл. Ринок, 1, каб. № 539, тел. 297−57−63, e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Рекомендації управління туризму департаменту розвитку щодо тематики соціально — культурних проектів на 2019 рік за напрямком «туризм»:

 • Створення нових туристичних маршрутів у місті Львові
 • Створення інноваційних ІТ проектів у туристичній сфері

Рекомендації управління «Секретаріат ради» щодо тематики соціально — культурних проектів на 2019 рік за напрямком «розвиток громадянського суспільства»:

 • Інформаційна підтримка інструментів громадської участі.
 • Популяризація Громадського бюджету Львова, в тому числі через інформаційне висвітлення процесу реалізації проектів-переможців
 • Популяризація діяльності громадських організацій та ініціатив Львова.

Рекомендації управління інформаційних технологій департаменту розвитку щодо тематики соціально — культурних проектів на 2019 рік за напрямком «інформаційні технології та інновації»:

 • Відкриття даних та легалізація їх доступності, створення продуктів і сервісів на основі відкритих даних Львова
 • Стимулювання розвитку креативних просторів, інкубаторів, коворкінгів, фондів початкового інвестування для інноваційних підприємств
 • Реалізація програм навчання та підвищення комп'ютерної грамотності мешканців

Рекомендації управління освіти департаменту гуманітарної політики щодо тематики соціально — культурних проектів на 2019 рік за напрямком «освіта»:

 • Профілактика попередження дорожньо-транспортного травматизму серед учнів та вихованців закладів освіти
 • Профілактика негативних проявів у молодіжному середовищі: профілактика наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління, інтернет та інших залежностей серед неповнолітніх
 • Використання інноваційних технологій у роботі з дітьми з особливими потребами
 • Просвітницька діяльність з метою підвищення рівня толерантності та обізнаності вихованців та учнів про дітей з особливими потребами
 • Інноваційні підходи до підвищення фахової майстерності вчителів
 • Популяризація здорового способу життя
 • Проекти, спрямовані на промоцію школи серед громадськості

Рекомендації управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики щодо тематики соціально — культурних проектів на 2019 рік за напрямком «соціальний захист»:

1. Реабілітація та соціальний захист потребуючих осіб м. Львова

 • надання послуг з фізичної та психологічної реабілітації особам з обмеженими можливостями (як фізичними так і ментальними порушеннями)
 • організація заходів дозвільного характеру (з реабілітаційним ефектом) для осіб з обмеженими можливостями (оздоровчі табори, короткотривалі багаторазові заходи (цикли семінарів, тренінгів тощо))
 • реалізація заходів спрямованих на покращення середовища доступності в м. Львові для осіб з обмеженими можливостями (тифлокоментування театральних вистав, видання спеціалізованої літератури (шрифтом Брайля), тощо);
 • надання реабілітаційних послуг узалежненим особам
 • проведення заходів спрямованих на ресоціалізацію та адаптацію до життя у суспільстві осіб, які повернулися з місць ув'язнення, надання їм необхідної допомоги у розв'язанні соціальних проблем (допомога з відновленням документів, працевлаштуванням, перекваліфікацією тощо)

2.Соціальні послуги щодо подолання бідності

 • надання послуг харчування (гарячі страви) малозабезпеченим, бездомним та іншим потребуючим мешканцям м. Львова
 • надання послуг сім'ям з дітьми з метою подолання, попередження складних життєвих обставин та виходу з кризових ситуацій
 • забезпечення санітарно-гігієнічних потреб вищезазначеної категорії осіб (можливістю помитися та попрати одяг, тощо)

Рекомендації департаменту з питань поводження з відходами щодо тематики соціально — культурних проектів на 2019 рік за напрямком «поводження з відходами»:

 • Переробка окремих видів відходів
 • Розробка технології по утилізації відпрацьованих батарейок
 • Заходи спрямовані на повторне використання, рециклінгу та відновлення побутових відходів та їх виконання

Рекомендації управління культури департаменту розвитку щодо тематики соціально — культурних проектів на 2019 рік за напрямком «культура»:

 • міжінституційні проекти у галузі культури
 • проекти, що сприяють популяризації м. Львова як культурної столиці України
 • поширення позитивного іміджу м. Львова на території України та закордоном
 • проекти, спрямовані на дослідження у галузі культури
 • проекти, що створюють україномовний культурний проект

Рекомендації управління охорони здоров'я департаменту гуманітарної політики щодо тематики соціально — культурних проектів на 2019 рік за напрямком «охорона здоров'я»:

Не надано

У центрі денного дозвілля (вул. Кирилівській 3а) для літніх людей, які перебувають на обслуговуванні Львівського міського територіального центру, відбулась зустріч з циклу «Літературні акварелі».

«Під час заходу дідусі та бабусі декламували вірші, читали поетичні твори, в тому числі власну авторську поезію. Відтак, ми вирішили зробити творчий подарунок нашим відвідувачам і провести ще одну тематичну зустрічі присвячену поезії, а також створити спільноту читачів», - розповіла організатор культурно - дозвіллєвої діяльності Львівського міського територіального центру Віра Костецька.

Загалом працівники територіального центру у центрах дозвілля для літніх громадян, щоб якомога більше урізноманітнити дозвілля і залучити до участі щонайбільше  людей поважного віку, щоденно проводять різнопланові заходи. У заходах беруть участь 10-15 старших мешканців Львова. Кожну групу обов’язково супроводжує на прогулянці, екскурсії чи тренуванні працівник Львівського міського терцентру.

Сторінка 1 з 448

Наші партнери

Наші колеги

Львівська міська рада
Департамент гуманітарної політики
Управління соціального захисту
79008, Львів, вул. Галицька, 21
тел/факс:0(32)235-49-82, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.