Administrator

Administrator

У лютому троє львів’янок поважного віку відзначили свої уродини: двом із них виповнилось по 101 році, ще одній – 100 років. Про це повідомили в управлінні соціального захисту ЛМР.

Зокрема, 18-го лютого своє сторіччя відсвяткувала Гінда Ганна Михайлівна.  А 15 лютого приймали привітання з нагоди уродин одразу дві львів’янки – Лідія Ященко  та Євгенія Краско. Їм обом цього дня виповнилось по 101 році. Усіх ювілярів, як і щороку, від імені громади Львова привітали представники управління соціального захисту та вручили матеріальну допомогу у 5 000 гривень.

Нагадаємо також, що за традицією тим львів’янам, яким виповнюється по сто років, на День народження попри одноразову матеріальну допомогу у 5 000 гривень, вручають ще й пам'ятну монету та вітальний лист від імені міського голови. Усім же, хто святкуватиме 101 та більше років, – 5 тис. грн. Загалом у 2019 р. на виплати одноразової допомоги для львів’ян-довгожителів (31 особа) у бюджеті передбачили 155 тис. грн.

Одноразова матеріальна допомога у 5 тисяч гривень виплачується відповідно до розпорядження міського голови від 27.12.2018 № 765 «Про надання одноразової матеріальної допомоги особам, яким у 2019 році виповниться 100 і більше років».

В управлінні соціального захисту ЛМР передбачили кошти на фінансову підтримку заходів, які напрацювали громадські організації для їх подальшої реалізації у соціальній сфері. Зокрема, на 14 соціальних ініціатив ГО, які обрала конкурсна комісія, а це – члени громадської ради при УСЗ, депутати міської ради та фахівці управління, у 2019 році скерують 955 625 гривень.   

«Цьогоріч ми фінансово підтримаємо декілька дуже потрібних пропозицій: наприклад захід «Функціонування осередку підтримки безпритульних людей», який створили у «Спільноті взаємодопомоги «Оселя». Власне, ми скеруємо для спільноти 91 тисячу гривень на закупівлю продуктів харчування, миючих засобів, господарських товарів, медикаментів. Тож безпритульні, які туди звернуться за допомогою, зможуть поїсти, випрати свій одяг та отримати інші послуги», - розповів начальник управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин.

Крім того, в управлінні фінансово підтримають декілька заходів, які напрацювали соцпрацівники  Благодійного фонду «Карітас - Львів УГКЦ». Серед них – сімейний табір «Відновлення сімейних традицій відпочинку»; табір «Омріяний відпочинок»;«Літній табір для соціальної реабілітації молодих людей з особливими потребами»; Свято присвячене Міжнародному дню захисту дітей «Право на дитинство одне у всіх дітей». Дофінансування цих ініціатив з міського бюджету – понад 149 тис. грн. Також в управлінні підтримали ініціативу  дошкільного закладу освіти БФ «Карітас - Львів УГКЦ» «Шкільний портфелик», в рамках якого для вихованців кризового центру «Діти вулиці», які 1 вересня 2019 року підуть у 1-й клас, придбають канцелярське приладдя та портфелик.

Ще один цікавий захід запропонували у Львівському обласному осередку Всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів» – інтегрований концерт «Відчинилося життя». На фінансову підтримку цієї пропозиції, а вона передбачає проведення концерту  за участю незрячих вокалістів та провідних артистів української естради у супроводі оркестру у Полтаві та Кропивницькому, в управлінні нададуть 150 тис. гривень. А захід Львівської територіальної первинної організації Всеукраїнської організації інвалідів «Українське товариство сліпих», в межах якого – проведення виставки творчих робіт незрячих і святкового концерту, підтримали на суму у 30 тисяч гривень.

«Хочу відзначити кілька ініціатив - мандрівок для дітей та дорослих з особливими потребами. Це, зокрема, напрацювання Фонду реабілітації незрячих «Мандрівна планета – 3»: на фінансування 2-х відокремлених у часі кількаденних автоподороржей Вінницькою та Чернівецькою областями осіб з інвалідністю по зору та їх супроводжуючих ми надамо 124 тис. гривень. На цикл поїздок Львівщиною для підопічних ГО «Лярш-Ковчег», а це особи з розумовою неповносправністю, перерахуємо понад 119 тис. грн. Ну а ГО батьків і дітей з вадами слуху «Дзвін» отримає 140 тис. грн. підтримки на поїздку дітей з вадами слуху на оздоровче таборування до моря», - додав Ігор Кобрин.   

Слід зауважити, що цьогоріч сума, яку скерують в управлінні соціального захисту на соціальні ініціативи громадських організацій у порівнянні з минулим роком суттєво збільшилася. У 2019 році в УСЗ на ці потреби передбачили 955 625 гривень, тоді як у 2018 році – 795 850 гривень.

Фахівці львівського міського територіального центру соціального обслуговування для своїх підопічних організували незабутній захід: День святого Валентина львів’яни поважного віку відзначили на ковзанці парку ім. Б. Хмельницького.

«Приємна музика, комфортна зона відпочинку, сама ковзанка, між іншим, єдина кругла ковзанка в Україні, та і саме катання на ковзанах… Від усього цього львів’яни отримали море радості та незабутніх емоцій. А як вони катались на ковзанах! Зовсім не скажеш, що вони розміняли уже не один десяток років», - розповіла організатор культурно - дозвіллєвої діяльності Львівського міського територіального центру соціального обслуговування Віра Костецька.

Загалом працівники територіального центру у центрах дозвілля для літніх громадян, щоб якомога більше урізноманітнити дозвілля і залучити до участі щонайбільше  людей поважного віку, щоденно проводять різнопланові заходи. У заходах беруть участь 10-15 старших мешканців Львова. Кожну групу обов’язково супроводжує на прогулянці, екскурсії чи тренуванні працівник Львівського міського терцентру.     

 

На засіданні сесії Львівської міської ради 14 лютого 2019 року внесено зміни до «Комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян м. Львова», а саме встановлення додаткових соціальних гарантій членам сімей загиблих в авіакатастрофі, яка сталась на військовому летовищі «Скнилів» 27.07.2002, створення сприятливих умов для розвитку громадських об’єднань, забезпечення функціонування закладів соціального спрямування.

«Програма у частині надання допомог, пільг з послуг зв’язку та компенсаційних виплат ґрунтується на створенні у місті системи цільової адресної допомоги малозабезпеченим мешканцям, а також в окремих випадках — іншим категоріям громадян. Зокрема, результати зустрічей з членами сімей загиблих в авіакатастрофі, яка сталася на військовому летовищі „Скнилів“ 27 липня 2002 року, аналіз матеріального забезпечення цих осіб вказує на необхідність встановлення додаткових соціальних гарантій зазначеній категорії громадян міста. З огляду на постійне підвищення вартості житлово-комунальних послуг, доцільним є встановлення пільг на оплату житлово-комунальних послуг членами сімей загиблих в авіакатастрофі, яка сталася на військовому летовищі „Скнилів“, аналогічних пільги запроваджено у 2002 році для львів’ян, які є особами з інвалідністю по зору», — зазначили в управлінні соціального захисту ЛМР.

На сьогодні у місті Львові проживає 61 особа, які втратили рідних (дітей, батьків, братів, сестер) в авіакатастрові, яка сталася на військовому летовищі «Скнилів» 27 липня 2002 року. Примірна потреба в коштах, передбачених для надання пільг цим особам (в межах соціальних нормативів) — 34 тис грн щомісячно.

 

У Львівському міському територіальному центрі  соціального обслуговування продовжують організовувати цікаві заходи дозвілля для літніх львів’ян. Так, учора, 7 лютого, дідусі та бабусі побували в культурно-мистецькому центрі «Дзига», галереї сучасного сакрального мистецтва «IconArt» та мистецькій галереї «Зелена Канапа».

«У «Дзизі» екскурсанти оглянули виставку робіт Олександра Ройтбурда: а це полотна художника 2016 року, живопис початку 90-х років та картини, які він творив під час Майдану. Також усі відвідали Галерею сучасного сакрального мистецтва «IconArt», де виставлені роботи Хелен Зігель «До Сонця». У мистецькій галереї «Зелена Канапа» літні люди мали можливість побачити виставку нових монументального розміру творів Олексія Коваля з Києва «Земля і Небо». Присутніх вразили пейзажі різних частин світу, велич яких підносить дух і дає наснагу», - розповіла організатор культурно - дозвіллєвої діяльності Львівського міського територіального центру соціального обслуговування Віра Костецька.

Загалом працівники територіального центру у центрах дозвілля для літніх громадян, щоб якомога більше урізноманітнити дозвілля і залучити до участі щонайбільше  людей поважного віку, щоденно проводять різнопланові заходи. У заходах беруть участь 10-15 старших мешканців Львова. Кожну групу обов’язково супроводжує на прогулянці, екскурсії чи тренуванні працівник Львівського міського терцентру.  

В управлінні соціального захисту ЛМР визначили проекти громадських організацій, які перемогли у конкурсі соціально-культурних проектів «Зробимо Львів кращим!» на 2019 рік. Зокрема, ГО, ініціативи яких стали переможцями конкурсу, отримають кошти на їх реалізацію:  в управлінні соціального захисту на співфінансування передбачили 700 тисяч гривень.

«Цього року ми фінансово підтримаємо декілька надзвичайно потрібних пропозицій: наприклад, проект «Розвиток лікарняної клоунади у м. Львів», який створили в Благодійному фонді «Крила надії». Його суть – забезпечення регулярних щотижневих виходів лікарняних клоунів у дитячих відділеннях лікувальних установ м. Львова. Цей проект отримає фінансову підтримку у понад 82 тисячі гривень. Крім того, 92 тисячі гривень ми скеруємо на співфінансування денної програми «Усмішка»  –  місце розвитку і радості для людей з розумовою неповносправністю  Громадської організації «Лярш Ковчег». Відповідно до програми 13 осіб з глибокою розумовою та комплексною неповносправністю зможуть отримувати соціальні послуги», -розповіла директорка департаменту гуманітарної політики ЛМР Галина Слічна.

Ще одна цікава пропозиція – «Нове українське кіно для незрячих»,  який представила  ЛОО ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ». Згідно проекту у 2019-му році заплановано адаптувати до 5 художніх кінофільмів для осіб з важкими порушеннями зору.  Завдяки  виготовленню аудіодискрипції, спеціального коментаря, стрічки стануть зрозумілими для незрячих і слабозорих глядачів.  На його реалізацію скерують майже 93 тисячі гривень.

Потрібний проект напрацювали в ГО «Фонд реабілітації незрячих», –«Artbook for the Lviv library». Результат його реалізації – 8-10 нових літературних творів рельєфно-крапковим шрифтом і в форматі аудіо для незрячих дітей різного віку. Книги передадуть у 19 бібліотек та у Львівську спецшколу-інтернат для сліпих дітей. Дофінансування з міського бюджету – майже 91 тис. грн.

«На 47 тисяч гривень ми також дофінансуємо напрацювання  благодійного фонду «Карітас Львів УГКЦ». Соціальні працівники «Карітасу» запропонували створити таку собі соціальну майстерню для осіб з обмеженими можливостями. У цій майстерні займатимуться особи з розумовою неповносправністю. Для цих людей, а вони мають особливі потреби, організовуватимуть різного роду майстер-класи і тренінги. Також для них проводитимуть  арт-терапію», - додав начальник управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин. 

Також 72 тис. грн. надійде з міської скарбнички ЛМГО «Спільнота взаємодопомоги «Оселя» – вони запропонували  інціативу «Знайди свій дім» й займатимуться ресоціалізацією  безпритульних людей. Фінансову підтримку у 71 тис. гривень з бюджету скерують й Благодійній організації «Регіональний центр соціальної адаптації». А благодійний фонд «Сестри Даліли» отримає понад 36 тис. грн. на реалізацію пропозиції «Cоціально-експертний супровід пацієнтів із легеневою гіпертензією».  

Ще один переможець конкурсу – Благодійний Фонд «Назарет» на «Інформативно ознайомлюючий курс по протидії узалежнень для жінок, які виховують неповнолітніх дітей»  отримає 52 тис. грн. Ну а проект «Соціальне підприємництво: нові можливості через нові навики», який запропонували у соціальному підприємстві об'єднання громадян «Рукомисли», фінансово підтримають на 64 тис. грн.

Загалом, зі слів Ігоря Кобрина,  у 2019 році місто дофінансує 10  соціально-культурних проектів громадських організацій Львова на загальну суму у 700 тис. гривень.    

Довідка:

Переможців конкурсу соціально-культурних проектів «Зробимо Львів кращим!» у галузі соціального захисту визначила конкурсна комісія, до складі якої увійшли представники депутатського корпусу, громадської ради при УСЗ, працівники управління соціального захисту, а також Інституту міста та управління «Секретаріат ради». Під час засідання члени комісії розглянули рекордну кількість проектних заявок громадських організацій – 32.

Цього року на конкурс подали свої проекти не тільки ГО, які уже мають відповідний досвід й подавались на цей конкурс неодноразово, а й багато нових неурядових організацій – і їх пропозиції, як відзначили члени комісії, були дуже цікавими. Зауважимо також, що у 2019 році в управлінні соціального захисту передбачили на співфінансування проектів найбільшу суму за час існування конкурсу – 700 тис. грн.

Учора, 31 січня, у департаменті гуманітарної політики ЛМР відбулась підсумкова зустріч представників Львівського регіонального представництва Українського фонду соціальних інвестицій та міської влади щодо відкриття Центру соціальної підтримки для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і внутрішньо переміщених осіб, що на вул. Угорській, 2а.

Як повідомила директорка департаменту ЛМР Галина Слічна, під час робочої наради, зокрема, йшлося про остаточне завершення робіт у Центрі, визначення терміну відкриття установи, залучення Г О Львова до процесу розповсюдження інформації у середовищі внутрішньо переміщених осіб, а також про умови поселення згаданих категорій осіб.

«Центр є надзвичайно потрібною соціальною установою. Адже саме у ньому діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також внутрішньо переміщені особи зможуть отримати тимчасовий притулок. Тобто у кризовий час вони матимуть можливість мешкати у комфортних умовах, адже у Центрі передбачено приміщення для прання, харчоблок, санвузол, душові кімнати. Більше того, там функціонуватимуть приміщення для тренінгів, семінарів та майстер-класів, у яких фахівці Центру сприятимуть своїм підопічним у соціальній інтеграції та надаватимуть психологічну і юридичну допомогу. А ще вони усім допомагатимуть у пошуку роботи», — додала Галина Слічна.

Загалом Центр розрахований на 90 ліжко-місць: 80 місць передбачено для осіб з числа внутрішньо переміщених осіб і 10 місць — для осіб з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Довідка:

Створення Центру соціальної підтримки для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування і внутрішньо переміщених осіб здійснено в рамках проекту допомоги внутрішньо переміщеним особам «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури», що фінансується за кошти Уряду Федеративної Республіки Німеччина через Банк Розвитку KfW та Львівською міською радою.

Виконавці проекту: Український фонд соціальних інвестицій та управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Для львів’ян поважного віку, які перебувають на обслуговуванні Львівського міського територіального центру, організували екскурсію в Музей вишиваних ікон та образів отця Дмитра Блажейовського.

«Це вже не перша екскурсія музеєм видатного митця, який створив неперевершену творчу колекцію вишиваних ікон, що експонувались в різних куточках світу, а також у 150 великих та малих містах України. Під час візиту до музею літні люди довідались, що у доробку отця Дмитра Блажейовського майже 350 ікон та хоругв. Це і вишивки із зображеннями Ісуса Христа, Богородиці, святих. А ще у колекції –  дванадцять ікон празникового циклу, ікона Тайної Вечері, 6 страсних ікон, ікони апостолів, епізоди з Біблійної історії, портрети Шевченка, Франка, Лесі Українки, Маркіяна Шашкевича, Митрополита Андрея Шептицького та Патріарха УГКЦ Кардинала Йосифа Сліпого», - розповіла  організатор культурно - дозвіллєвої діяльності Львівського міського територіального центру соціального обслуговування Віра Костецька.

Загалом працівники територіального центру у центрах дозвілля для літніх громадян, щоб якомога більше урізноманітнити дозвілля і залучити до участі щонайбільше  людей поважного віку, щоденно проводять різнопланові заходи. У заходах беруть участь 10-15 старших мешканців Львова. Кожну групу обов’язково супроводжує на прогулянці, екскурсії чи тренуванні працівник Львівського міського терцентру.  

Для літніх дідусів та бабусь Львівського міського територіального центру соціального обслуговування у центрі денного дозвілля, що на вул. Кирилівській, 3а, організували поетичний вечір. Зокрема, цього дня відбулась зустріч з поетесою  Зоряною Мовчан.

«Під час спілкування присутні ознайомилися з літературною, культурно-просвітницькою та національно-патріотичною діяльністю поетеси. Літні люди довідались, що у творчому доробку пані Зоряни є дві поетичні збірки лірико-філософського та національно-патріотичного спрямування. Також усі учасники зустрічі слухали вірші поетеси, а також самі читали і декламували поетичні твори», - розповіла організатор культурно - дозвіллєвої діяльності Львівського міського територіального центру соціального обслуговування Віра Костецька.

Загалом працівники територіального центру у центрах дозвілля для літніх громадян, щоб якомога більше урізноманітнити дозвілля і залучити до участі щонайбільше  людей поважного віку, щоденно проводять різнопланові заходи. У заходах беруть участь 10-15 старших мешканців Львова. Кожну групу обов’язково супроводжує на прогулянці, екскурсії чи тренуванні працівник Львівського міського терцентру.  

У п’ятницю, 15 лютого, — 30-та річниця виведення радянських військ з Республіки Афганістан. Уже традиційно з нагоди цієї дати львів’янам, які брали участь у бойових діях в Афганістані, та родичам загиблих військових місто виплатить матеріальну допомогу. Про це повідомили у департаменті гуманітарної політики ЛМР.

«Цього року матеріальну допомогу отримають усі воїни-афганці та вдови загиблих, які зареєстровані у Львові й перебувають на обліку у відділах соціального захисту міста. Зауважу також, що місто збільшить цю виплату у порівнянні з минулими роками. Тож, матеріальну допомогу отримають 1 157 воїнів-афганців, а також 78 членів сімей загиблих чи померлих осіб, які брали учать у бойових діях в Афганістані. Загальна ж сума виплат становитиме 791 300 гривень», — розповіла директорка департаменту гуманітарної політики ЛМР Галина Слічна.

Так, згідно із розпорядженнями міського голови Львова «Про надання одноразової матеріальної допомоги особам, які брали участь у бойових діях на території Республіки Афганістан і є особами з інвалідністю 1-ї, 2-ї, 3-ї груп та членам сімей загиблих (померлих) осіб, які брали участь у бойових діях на території Республіки Афганістан», а також «Про надання одноразової матеріальної допомоги особам, які брали участь у бойових діях на території Республіки Афганістан (УБД)» одноразову матеріальну допомогу нададуть:

-людям, які брали участь у бойових діях на території Республіки Афганістан і є особами з інвалідністю 1-ї групи. Таких воїнів-афганців у Львові мешкає 10 і отримають вони по 1 500 гривень матеріальної допомоги кожен;

-людям, які брали участь у бойових діях на території Республіки Афганістан і є особами з інвалідністю 2-ї групи. Таку допомогу отримають 117 львів’ян у cумі 1 000 гривень кожен;

-людям, які брали участь у бойових діях на території Республіки Афганістан і є особами з інвалідністю 3-ї групи. Таку допомогу отримають 273 людей по 800 гривень кожен;

-учасникам бойових дій Афганістану: їх у Львові мешкає 757 і отримають вони по 500 гривень;

-членам сімей загиблих (померлих) людей, які брали участь у бойових діях на території Республіки Афганістан. Таку допомогу отримають 78 вдів у сумі 800 гривень кожна.

Довідка:

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав відзначається щорічно 15 лютого.

День встановлено в Україні згідно з Указом Президента України «Про День вшанування учасників бойових дій на території інших держав» від 11 лютого 2004 р. № 180/2004.

15 лютого зазвичай зазначався як День закінчення збройної інтервенції до Афганістану.

Сторінка 1 з 452

Наші партнери

Наші колеги

Зображення відсутні

Львівська міська рада
Департамент гуманітарної політики
Управління соціального захисту
79008, Львів, вул. Галицька, 21
тел/факс:0(32)235-49-82, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.