Допомога при усиновленні дитини

Хто має право на допомогу при усиновлення дитини
Право на допомогу при усиновленні дитини  має  особа,  яка  є  громадянином   України,  постійно  проживає  на  її  території  та  усиновила  дитину  з  числа  дітей-сиріт  або  дітей,  позбавлених  батьківського  піклування (якщо усиновлювачами є подружжя - один з  них на їх розсуд).

Зазначена допомога призначається на кожну усиновлену дитину у тому розмірі, що й при народженні першої дитини (який складає суму кратній 30 прожитковим мінімумам на дитину до 6 років, на 2013 рік).

Розміри прожиткових мінімумів для дітей віком до 6 років, на 2013 рік: з 1 січня – 972 гривні, з 1 грудня - 1032 гривня;
Допомога при усиновленні дитини призначається за умови,  якщо  звернення  за  її  призначенням  надійшло  не  пізніше  дванадцяти  місяців  з  дня  набрання  законної  сили рішенням про усиновлення  дитини.

Допомога при усиновленні дитини призначається  незалежно  від  одержання на дитину інших видів допомоги.

Усиновлювачу допомога при усиновленні дитини призначається і виплачується органами праці та соціального захисту населення за місцем його реєстрації на підставі поданих документів.

Перелік документів:
  • копія свідоцтва про народження дитини, виданого державним органом реєстрації актів цивільного стану після внесення змін до актового запису про народження дитини на підставі рішення суду про усиновлення дитини;
  • копії рішення суду про усиновлення дитини;
  • заява одного з усиновлювачів;
  • ідентифікаційний номер;
  • паспорт;
  • довідка з місця проживання (форма №2)
Відпустка у зв'язку з усиновленням дитини

Особі, яка  усиновила  дитину  віком  старше   трьох   років, надається одноразова оплачувана відпустка у зв'язку з усиновленням  дитини тривалістю 56 календарних днів без урахування  святкових  і  неробочих   днів   після   набрання  законної  сили  рішенням  про  усиновлення дитини (якщо усиновлювачами є подружжя - одному з  них  на їх розсуд).

Особа, яка усиновила дитину, має право на відпустку у зв'язку  з усиновленням дитини за умови,  якщо заява про надання  відпустки  надійшла  не  пізніше  трьох  місяців з дня набрання законної сили  рішенням про усиновлення дитини.

Відпустка надається за заявою особи, яка усиновила дитину, на підставі  рішення   про   усиновлення   дитини   та   оформляється   наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.
Читати 20630 разів

Наші партнери

Наші колеги

Проект "Право на життя"

Львівська міська рада
Департамент гуманітарної політики
Управління соціального захисту
79008, Львів, вул. Галицька, 21
тел/факс:0(32)235-49-82, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Ми у facebook