Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам

Право на державну соціальну допомогу мають інваліди з дитинства і діти-інваліди віком до 18 років.
Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються органом медико-соціальної експертизи згідно із  аконодавством  України  одночасним  роз'ясненням інвалідам з дитинства їх права на державну соціальну допомогу.

Допомога призначається у наступних розмірах:

  • інвалідам з дитинства І групи – 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність,
  • інвалідам з дитинства II групи - 80% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність,
  • інвалідам з дитинства III групи – 60% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність,
  • на дітей – інвалідів віком до 18 років — 70% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства призначається на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи.

На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений у медичному  висновку, який видається у порядку, встановленому Міністерством охорони здоров'я України, але не більш як  по  місяць досягнення дитиною-інвалідом 18-річного віку.

У разі зміни групи інвалідності державна соціальна допомога у новому розмірі виплачується інваліду з дитинства з дня зміни групи інвалідності, якщо така зміна приводить до збільшення розміру, але з  місяця, наступного за тим, в якому встановлена нова група інвалідності, при зменшенні розміру допомоги.

Якщо дитина-інвалід, на яку виплачувалася державна соціальна допомога, по досягненні  18-річного  віку  визнана  інвалідом  з дитинства,  виплата допомоги продовжується у новому розмірі за  її заявою (недієздатним - за заявою опікуна) з дня встановлення групи інвалідності в разі збільшення розміру  допомоги,  але  з  місяця, наступного  за  тим,  в  якому  дитині-інваліду  встановлена група інвалідності, при зменшенні розміру допомоги.

Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», на пенсію та на державну соціальну допомогу згідно із Законом України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам", призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів з дитинства,  визнаних  недієздатними, та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога відповідно до Закону «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» або пенсія чи державна соціальна  допомога  згідно  із  Законом  України  "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам".  При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід  має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника  і  державну соціальну  допомогу відповідно до цього Закону, ці виплати призначаються одночасно.

Виплата у повному розмірі державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам в разі влаштування їх до відповідної установи (закладу) на повне  державне  утримання  або  зняття з повного  державного утримання відповідно припиняється або відновлюється  з  першого числа місяця,  наступного за місяцем,  у якому виникли ці обставини.
 
Читати 17476 разів

Наші партнери

Наші колеги

Проект "Право на життя"

ruka.jpg

Львівська міська рада
Департамент гуманітарної політики
Управління соціального захисту
79008, Львів, вул. Галицька, 21
тел/факс:0(32)235-49-82, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.