Державна соціальна допомога людям з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю

Право на державну соціальну допомогу мають особи з інвалідністю з дитинства і діти з інвалідністю віком до 18 років.
Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються органом медико-соціальної експертизи згідно із  законодавством  України  одночасним  роз'ясненням людям з інвалідністю з дитинства їх права на державну соціальну допомогу.

Допомога призначається у наступних розмірах:

  • особам з інвалідністю з дитинства І групи – 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність,
  • особам з інвалідністю II групи - 80% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність,
  • особам з інвалідністю III групи – 60% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність,
  • на дітей з інвалідністю віком до 18 років — 70% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства призначається на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи.

На дітей з інвалідністю державна соціальна допомога призначається на строк, зазначений у медичному  висновку, який видається у порядку, встановленому Міністерством охорони здоров'я України, але не більш як  по  місяць досягнення дитиною з інвалідністю 18-річного віку.

У разі зміни групи інвалідності державна соціальна допомога у новому розмірі виплачується особі з інвалідністю з дитинства з дня зміни групи інвалідності, якщо така зміна приводить до збільшення розміру, але з  місяця, наступного за тим, в якому встановлена нова група інвалідності, при зменшенні розміру допомоги.

Якщо дитина з інвалідністю, на яку виплачувалася державна соціальна допомога, по досягненні  18-річного  віку  визнана  особою з інвалідністю  з дитинства,  виплата допомоги продовжується у новому розмірі за  її заявою (недієздатним - за заявою опікуна) з дня встановлення групи інвалідності в разі збільшення розміру  допомоги,  але  з  місяця, наступного  за  тим,  в  якому  дитині з інвалідністю  встановлена група інвалідності, при зменшенні розміру допомоги.

Людям з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям з інвалідністю», на пенсію та на державну соціальну допомогу згідно із Законом України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю", призначається за вибором осіби з дитинства (законних представників інвалідів з дитинства,  визнаних  недієздатними, та дітей з інвалідністю) державна соціальна допомога відповідно до Закону «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» або пенсія чи державна соціальна  допомога  згідно  із  Законом  України  "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю".  При цьому якщо інвалід з дитинства або дитина з інвалідністю має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника  і  державну соціальну  допомогу відповідно до цього Закону, ці виплати призначаються одночасно.

Виплата у повному розмірі державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю в разі влаштування їх до відповідної установи (закладу) на повне  державне  утримання  або  зняття з повного  державного утримання відповідно припиняється або відновлюється  з  першого числа місяця,  наступного за місяцем,  у якому виникли ці обставини.
 
Читати 19652 разів

Наші партнери

Наші колеги

Проект "Право на життя"

Львівська міська рада
Департамент гуманітарної політики
Управління соціального захисту
79008, Львів, вул. Галицька, 21
тел/факс:0(32)235-49-82, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Ми у facebook