Понеділок, 25 листопада 2019 16:14

Працюємо для покращення життя людей з інвалідністю

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

3 грудня 2019р. світова спільнота відзначає річницю Міжнародного дня інвалідів, проголошеного Генеральною асамблеєю ООН. Міжнародний день інвалідів – це ще одне нагадування людству про його  обов’язки щодо однієї з найбільш незахищених категорій населення.

Метою проведення Дня людей з інвалідністю є сприяння розумінню проблем,пов'язаних з інвалідністю, і мобілізація підтримки достоїнства, прав і благополуччя людей з обмеженими можливостями.

Цей день підкреслює необхідність досягнення повного забезпечення рівних прав людей, в тому числі,людей з обмеженими можливостями та їх участі в житті суспільства.

Державою розроблені та діють ряд законів України, положення, які передбачають різні види допомоги, соціальної підтримки,реабілітацію людей з інвалідністю.Серед чималої кількості існуючих в Україні соціальних служб, які працюють задлязабезпечення соціального захисту людей з обмеженими можливостями, лише Фонд соціальногострахування Українизабезпечує відшкодування шкоди, відновленняздоров`я та працездатності потерпілих на виробництві від нещасних випадків та професійних захворювань.За рахунок коштів Фонду реалізується ціла низка програм соціального захисту інвалідівпраці, а саме:

-лікування потерпілих у лікувально-профілактичних закладах;

-медична реабілітація потерпілих в реабілітаційних відділеннях;

- забезпечення потерпілих санаторно-курортним лікуванням;

-забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;

-забезпечення медикаментами та виробами медичного призначення;

-забезпечення потерпілих додатковим харчуванням;

-забезпечення потерпілих очним протезуванням та окулярами, слуховими апаратами та зубопротезуванням;

-фінансування витрат на спеціальний медичний, постійний сторонній види догляду та побутове обслуговування;

-забезпечення потерпілих спеціальними засобами пересування(коляски);

-забезпечення потерпілих автомобілями;

-компенсація витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів;

-навчання та перенавчання інвалідів;

-відновне лікування в реабілітаційних відділеннях застрахованих осіб.

З метою відновлення здоров`я та працездатності потерпілих від нещасних випадків на виробництві лише Львівським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області,   якеобслуговує706 інвалідів праці м.Львова, за 10 місяців 2019р. на медичну та соціальну реабілітацію потерпілим було витрачено більше 3,9млн.грн., а на відшкодування шкоди, що нанесена умовами виробництва шляхом здійснення належних страхових виплат -33,3млн.грн.

Відділенням і надалі будуть здійснюватись заходи для відновлення здоров`я та працездатності потерпілих на виробництві, забезпеченні їх необхідними соціальними та медичними послугами.

Милосердя, чуйність, співчуття до слабших споконвіку були характерною рисою українського народу. Томувідзначення Міжнародного дня інвалідів – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок передінвалідами, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час.

Користуючись нагодою, хочеться висловити слова вдячності всім інвалідам за силу духу тастійкість, за оптимізм та мужність, за незламність та активну життєву позицію.

 

Читати 267 разів

Наші партнери

Наші колеги

Проект "Право на життя"

Львівська міська рада
Департамент гуманітарної політики
Управління соціального захисту
79008, Львів, вул. Галицька, 21
тел/факс:0(32)235-49-82, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Ми у facebook