Середа, 13 листопада 2019 13:38

Допомоги та підтримка, яку у Львові отримують люди з інвалідністю по зору

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Щорічно 13 листопада світова спільнота відзначає Міжнародний день незрячих. У Львові усіляко допомагають людям, які втратили зір і опинились у важкій життєвій ситуації.

Як повідомив начальник управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин, незрячі львів’яни та ГО, які об'єднують осіб з інвалідністю першої та другої груп по зору, отримують від міста різні види допомог. Зокрема, люди з інвалідністю по зору 1-ї та 2-ї груп користуються пільгами на оплату ЖКГ, отримують продуктові набори та одноразову фінансову допомогу – дану виплату надали 1088 особам з інвалідністю по зору 1-ї та 2-ї груп на суму у 544 тис гривень.

Крім того, для громадських організацій, проводяться конкурси заходів та проектів до співфінансування яких активно долучається місто. А саме цього року у Львові фінансово підтримали реалізацію заходів та проектів таких організацій:

–     ГО УТОС: «Святкування 86 річниці від Дня створення Українського товариства сліпих» на суму 30,1 тис. грн., а також святкування з нагоди Міжнародного дня білої тростини на суму 35,00 тис. грн.;

–     ЛОО ВГО «Українська спілка інвалідів»: інтегрований концерт «Відчинилося життя» за участю незрячих вокалістів та провідних артистів української естради у супроводі оркестру у Полтаві та Кропивницькому на суму 150 тис. грн., а також проект «Нове українське кіно для незрячих», в рамках якого передбачалось адаптування 5 нових художніх кінофільмів для осіб з важкими порушеннями зору шляхом виготовлення аудіодискрипції, місто дофінансувало на суму у 93 тис. грн.

–     Фонд реабілітації незрячих: захід «Мандрівна планета – 3», на фінансування 2-х відокремлених у часі кількаденних автоподороржей Вінницькою та Чернівецькою областями осіб з інвалідністю по зору та їх супроводжуючих місто надало 124 тис. грн., а також проект «Мистецька книга для бібліотек Львова», який передбачає виготовлення 8/10 нових літературних творів рельєфно-крапковим шрифтом і в форматі аудіо для незрячих дітей різного віку, місто дофінансувало на суму у 91 тис. грн.

Довідка

13 листопада 1745 року у Франції народився Валентин Гаюї – відомий педагог, який заснував у Парижі і Петербурзі декілька шкіл і підприємств для незрячих. За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, саме ця подія лягла в основу вибору дати Міжнародного дня незрячих.

Читати 242 разів

Наші партнери

Наші колеги

Проект "Право на життя"

Львівська міська рада
Департамент гуманітарної політики
Управління соціального захисту
79008, Львів, вул. Галицька, 21
тел/факс:0(32)235-49-82, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Ми у facebook