П'ятниця, 24 травня 2019 09:17

У Львові люди з інвалідністю по зору написали диктант шрифтом Брайля

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У Львові в приміщенні спецбібліотеки ім. Т. Г. Шевченка відбувсяконкурс на краще написання диктанту «Українська писемність шрифтом Брайля».  Участь у конкурсі взяли 15 незрячих мешканців Львова: цього року вони написали  уривок  радіодиктанту «Крила України». Цей текст, нагадаємо, торік  у День української  писемності й мови писали усі українці, які хотіли перевірити свої знання з української мови.

«Загалом рівень написання диктанту, попри його складність, – надзвичайно високий. Переможниця конкурсу Надія Онофрійчук за написання диктанту отримала 12 балів. І це абсолютно заслужені бали, адже вона не зробила жодної помилки. Другу і третю сходинку розділили між собою Оксана Вавілова та Оксана Бабій: їх роботи оцінили на 11 балів. Обидві вони зробили лише по одній помилці у пунктуації.  Та й загалом усі показали чудові результати: більшість учасників конкурсу отримали 8 – 10 балів. До речі, диктант писали учасники віком від 20 до 70 років. Переможниці, скажімо, цього року виповнилось 60 років», - розповіла керівник Львівського осередку УТОС Любов Кукуруза. 

Як повідомив начальник міського управління соціального захисту Ігор Кобрин, і переможці, і учасники конкурсу отримали чудові подарунки – набори рушників. А на фінансову підтримку  заходів, які організовує УТОС, з міського бюджету скерували 35 тис грн.

«Я дуже часто відвідую конкурси, які організовує Львівська територіальна первинна організація УТОС: вони завжди цікаві та актуальні.  Але разом із тим, я щоразу дивуюсь талантам і вмінням його учасників: проте особливо мене вражають глибокі знання української мови, які вони демонструють», - додав посадовець.

Нагадаємо, що 21 травня о 12:00 год. у приміщенні спецбібліотеки ім. Т.Г. Шевченка, що на вул. Січових Стрільців, 5, люди з інвалідністю по зору виборювали звання найкращої господині у конкурсі «Галицька господиня». Крім того, 16 травня для незрячих людей відбувся конкурс «Читання шрифтом Брайля».

Довідка:       

Громадська організація «Львівська територіальна первинна організація Всеукраїнської організації інвалідів «Українське товариство сліпих» є неприбутковою громадською організацією і налічує  понад 700 осіб з порушенням зору 1 та 2 груп. Свою діяльність організація провадить з листопада 1939 року як осередок незрячих на Львівщині, а з 1959 року – як окремий структурний підрозділ Всеукраїнської організації УТОСу.          

Основними статутними завданнями організації є соціальний захист людей з інвалідністю по зору, їх медична, трудова та творча реабілітація, адаптація до умов зовнішнього середовища, інтеграція у здорове суспільство, підтримка культурного та освітнього розвитку, матеріальна підтримка особливо потребуючих членів організації.

 

Читати 980 разів

Наші партнери

Наші колеги

Проект "Право на життя"

Львівська міська рада
Департамент гуманітарної політики
Управління соціального захисту
79008, Львів, вул. Галицька, 21
тел/факс:0(32)235-49-82, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Ми у facebook