Четвер, 16 травня 2019 16:20

У Львові незрячі змагалися у конкурсі на швидкість читання

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У Львовів приміщенні спецбібліотеки ім. Т. Г. Шевченка відбувся конкурс «Читання шрифтом Брайля».  Участь у ньому взяли 15 незрячих мешканців Львова, які змагалися у читанні на швидкість та виразність. Про це повідомили в управлінні соціального захисту ЛМР.

Як розповіла керівник Львівського осередку УТОС Любов Кукуруза, читали учасники уривок з книги Остапа Вишні «Вишневі усмішки».

«Усі учасники конкурсу, на думку професійного журі, показали чудові результати: навіть кращі ніж торік. Адже вони не тільки продемонстрували вміння швидко читати, а й під час читання враховували розділові знаки й не забували про інтонацію. До речі, читали на швидкість люди різного віку: наймолодший учасник – 23 - річний хлопець, найстаршій учасниці – 82 роки.

Щодо переможців: беззаперечну першість виборов Владислав Колпаков, який за 2 хвилини прочитав 1 080 знаків. Наш Владислав – чудовий хлопець: він закінчив філософський факультет національного університету ім. І. Франка, є чинним чемпіоном України серед незрячих шахістів і членом збірної України з шахів. Другу сходинку посіла Галина Білинська з результатом 920 знаків. Ну а третє місце присудили Оксані Вавілавій. Її результат – 902 знаки. Усі переможці є тотально незрячими людьми», – розповіла Любов Кукуруза.  

До речі, цього місяця в УТОС організовують ще два цікаві заходи: 21 травня  відбудеться конкурс «Галицька господиня»; 23 травня люди з інвалідністю по зору змагатимуться у конкурсі «Українська писемність шрифтом Брайля». Усі ці заходи відбуватимуться в приміщенні спецбібліотеки ім. Т.Г. Шевченка, що на вул. Січових Стрільців, 5. А фінансову підтримку цих заходів здійснюватиме управління соціального захисту ЛМР.

«Львівська територіальна первинна організація УТОС завжди організовує цікаві, актуальні та пізнавальні конкурси, які ми підтримуємо: адже розуміємо, що такого роду атракції для незрячих людей є дуже потрібними. Зазначу, що і переможці, і учасники нинішнього конкурсу на швидкість читання,  отримали чудові подарунки – аудіоплеєри. Переможцям на додачу вручили ще й флешки та навушники.  А на фінансову підтримку даних заходів з міського бюджету скерували 35 тис. грн.», –  зазначив заступник начальника управління соціального захисту Львівської міської ради Олексій Неділя.   

Довідка:

Громадська організація «Львівська територіальна первинна організація Всеукраїнської організації інвалідів «Українське товариство сліпих» є неприбутковою громадською організацією і налічує понад 700 осіб з порушенням зору 1 та 2 груп. Свою діяльність організація провадить з листопада 1939 року як осередок незрячих на Львівщині, а з 1959 року – як окремий структурний підрозділ Всеукраїнської організації УТОСу.

Основними статутними завданнями організації є соціальний захист людей з інвалідністю по зору, їх медична, трудова та творча реабілітація, адаптація до умов зовнішнього середовища, інтеграція у здорове суспільство, підтримка культурного та освітнього розвитку, матеріальна підтримка особливо потребуючих членів організації.

Читати 949 разів

Наші партнери

Наші колеги

Проект "Право на життя"

Львівська міська рада
Департамент гуманітарної політики
Управління соціального захисту
79008, Львів, вул. Галицька, 21
тел/факс:0(32)235-49-82, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Ми у facebook