П'ятниця, 22 червня 2018 14:53

У Львові для людей з особливими потребами організували шість пізнавальних мандрівок

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Півсотні дорослих осіб з розумовою неповносправністю у супроводі асистентів-волонтерів побували у одноденній мандрівці до села Раковець. Ця подорож стала можливою завдяки соціальному заходу «Нове місце – новий досвід», який напрацювали в ГО «Лярш-Ковчег», а також за фінансової підтримки  Львівської міської ради.

«Ця мандрівка покликана сприяти активній соціальній реабілітації, соціалізації та інтеграції людей з розумовою неповносправністю у новому середовищі. Крім того, даний захід має на меті підтримати батьків чи опікунів людей з особливими потребами, адже вони не завжди мають можливість багато часу приділяти навчанню та розвитку своїх дорослих дітей. Знову ж таки, у таких мандрах набувають практичного досвіду асистенти і волонтери, який вони зможуть у майбутньому застосувати у щоденній своїй роботі з «особливими» людьми», – розповіла директорка департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Галина Слічна. 

Загалом в межах заходу «Нове місце – новий досвід» заплановано 5 одноденних мандрівок. Попри подорож до Раківця, відбудеться ще три одноденні виїзди в інші населені пункти: Борислав, Тернопіль та Меденичі. Одна екскурсія уже відбулася: «особливі» мандрівники нещодавно побували у монастирі, що у Гошеві. 

Принагідно зауважимо, що соціальний захід «Нове місце – новий досвід» передбачає також кількаденну ровитково-пізнавальну мандрівку до с. Лібухова, що на Старосамбірщині. У Лібухові часники подорожі житимуть на базі відпочинку упродовж чотирьох діб. Крім того, для них волонтери підготували цікаву програму відпочинку.  Зокрема, відбудуться подорожі до  річки та в гори, спортивні ігри на природі та настільні ігри, командні змагання та конкурси талантів. А  кульмінацією подорожі стане святкова ватра: вона запалає увечері останнього дня мандрівки.

«У кожній з шести  мандрівок візьме участь по півсотні дорослих осіб з розумовою неповносправністю. На ці подорожі в управлінні соціального захисту ЛМР скерували майже 120  тисяч гривень», – додав начальник управління соціального захисту ЛМР Ігор Кобрин. 

Нагадаємо, що такі соціальні заходи ГО «Лярш-Ковчег» та управління соціального захисту проводять уже не перший рік. Зокрема, у 2017 році по 50 осіб з особливими потребами побували в одноденних подорожах до Зарваниці та Унева, а довготривалі чотириденні мандрівки відбулись до Орявчика та Брюхович.  

 

Читати 626 разів

Наші партнери

Наші колеги

Зображення відсутні

Львівська міська рада
Департамент гуманітарної політики
Управління соціального захисту
79008, Львів, вул. Галицька, 21
тел/факс:0(32)235-49-82, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.