Вівторок, 15 серпня 2017 00:00

Протидія торгівлі людьми

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї. Понад 160 000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року (за оцінками МОМ). Складна економічна ситуація в країні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють розвитку цього явища.

Найпоширенішими формами сучасного рабства 21 століття є:

 • трудова експлуатація;
 • сексуальна експлуатація;
 • примусова вагітність;
 • вилучення органів;
 • жебрацтво;
 • втягнення у злочинну діяльність;
 • використання у збройному конфлікті;
 • усиновлення (удочеріння) з метою наживи;
 • проведення дослідів над людиною без її згоди тощо.

Торгівля людьми заборонена і карається законом України за статтею 149 Кримінального кодексу України.

Якщо Ви постраждали від злочину, пов’язаного із торгівлею людьми отримати необхідну допомогу та консультацію Ви зможете за номером телефону Національної безкоштовної лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800 505 501 або 527.

    Особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, подає заяву та документи у департамент соціального захисту Львівської обласної державної адміністрації за адресою: м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, телефон: (032)2554796.

              Статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми встановлюється згідно з Порядком встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 414.  Для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми необхідно подати такі документи:
1)  заяву;
2)  копію документа, що посвідчує особу;
3)  опитувальний лист (заповнюється спеціалістом органу соціального захисту);
4)  облікова картка (заповнюється спеціалістом органу соціального захисту);
5)  копія заяви особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, до правоохоронних органів про захист своїх прав та інтересів (у разі звернення) або копія посвідчення (заяви) посадової особи до правоохоронних органів про виявлений факт торгівлі людьми;

6)  копію зауважень особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, чи законного представника дитини, яка постраждала від торгівлі людьми і розлучена із сім’єю, або недієздатної особи, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, перекладача, психолога чи педагогічного працівника та адвоката до змісту опитувального листа (у разі наявності);

7)  інші документи та матеріали щодо наявності підстав для встановлення статусу (копії проїзних документів, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, довідку про перетин державного кордону, медичні висновки тощо).

  Зазначені документи розглядаються Мінсоцполітики. За результатами  розгляду Мінсоцполітики надсилає Львівській обласній державній адміністрації листа про встановлення статусу або відмову у його встановлені з обґрунтуванням причин такої відмови. Статус надається строком до двох років та може бути продовжений не більше як на один рік.

Особа, якій встановлено статус та яка отримала відповідну довідку, має право на одержання одноразової матеріальної допомоги відповідно до Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2017 № 660.

Для отримання матеріальної допомоги особа або законний представник дитини, яка постраждала від торгівлі людьми подає у відділ соціального захисту управління соціального захисту за місцем проживання такі документи:

 • заяву за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
 • копію довідки про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
 • копію документа, що посвідчує особу;
 • копію документа, що підтверджує непрацездатність особи (у разі потреби).

Виплата одноразово у розмірі трьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб (діти віком до шести років; діти віком від шести до 18 років; працездатні особи; особи, які втратили працездатність), установлених на момент звернення особи за матеріальною допомогою.

 • Галицький відділ: м. Львів, вул. Ф. Ліста, 5, телефон: +38 (032) 261-44-50;
 • Залізничний відділ: м. Львів, вул. Виговського, 34, телефон: +38 (032) 295-82-08;
 • Личаківський відділ: м. Львів, вул. Театральна, 10, телефон: +38 (032) 235-71-62;
 • Сихівський відділ: м. Львів, пр. Червоної Калини, 66, телефон: +38 (032) 254-64-80;   
 • Франківський відділ: м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 85, телефон: +38 (032) 237-33-36;
 • Шевченківський відділ: м. Львів, вул. Липинського, 11, телефон: +38 (032) 252-28-40.

Також рекомендуємо для перегляду відеоролики, які є доступними за посиланням:           

Читати 903 разів

Наші партнери

Наші колеги

Львівська міська рада
Департамент гуманітарної політики
Управління соціального захисту
79008, Львів, вул. Галицька, 21
тел/факс:0(32)235-49-82, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.