П'ятниця, 11 серпня 2017 16:24

Львів’яни літнього віку «подорожували у часі»

Оцініть матеріал!
(13 голосів)

Вчора, 9 серпня для відвідувачів центру денного дозвілля відділення соціально-побутової реабілітації, що на вул. Кирилівській,3а, провели пізнавальну зустріч з циклу: « Українське відродження - історія виникнення перших грошей в Україні».

 В ході заходу присутні дізнались, що сучасна національна валюта України є однією з наймолодших у світі. Разом з тим, історія монетної справи і грошового обігу нараховує вже не одне тисячоліття і відноситься до найдавнішого на планеті.

 Перші у світі монети були винайдені в басейні Егейського моря в VІІ столітті до н.е. Тоді ж найдавніші монети і сама ідея грошового обігу, поряд з іншими досягненнями античної цивілізації, була привнесена грецькими колоністами на береги теперішнього українського Причорномор’я.

 Найдавнішим осередком Еллінської колонізації в цьому регіоні стало місто Борисфен, засноване на острові Березань (навпроти Очакова) у 647 році до н.е. Спочатку тут оберталися привезені колоністами монети метрополії. Але незабаром борисфеніти організували випуск власних грошей. Потім з’явилися монетні двори в інших чорноморських містах: Ольвії, Тирі, Херсонесі,, Пантікапеї, Феодосії тощо.

 Виникнувши близько 600 року до н.е., монетна справа і грошовий обіг в Україні не припиняється до наших днів і нараховує вже двадцять шість століть. Далеко не кожна країна світу може похвалитися настільки тривалою історією своїх грошей.

 Захід організовано та проведено в центрі дозвілля (вул. Кирилівська, 3а) відділення соціально-побутової реабілітації Львівського міського територіального центру.

Читати 460 разів

Наші партнери

Наші колеги

Львівська міська рада
Департамент гуманітарної політики
Управління соціального захисту
79008, Львів, вул. Галицька, 21
тел/факс:0(32)235-49-82, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.