Четвер, 09 липня 2015 09:01

У Львові організовують цікаве дозвілля для літніх львів’ян

Оцініть матеріал!
(7 голосів)

Сьогодні, 9 липня літні люди Львівського міського територіального центру провели цікаве дозвілля на екскурсії Зоологічним музеєм імені Бенедикта Дибовського, який є науково-навчальним підрозділом біологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. В часі проведення екскурсії дідусі та бабусі дізнались, що Зоологічний музей у Львові є одним із найстаріших університетських музеїв Європи і був заснований у 1784 році.

Фонди Музею зоології презентують тваринний світ усіх акваторій земної кулі й всіх континентів (за виключенням Антарктиди), це і не дивно, адже наукові колекції музею налічують більше 178 тис. експонатів, біля 10 тис. із яких формують експозицію.

До колекції безхребетних тварин входять губки і малакологічні збори, зібрані експедиціями Владислава і Бенедикта Дибовських з Манчжурського моря та Каспію, Байкалу, Амуру і Ангари; молюски та корали з експедиції принца Монако у Адріатичному, Червоному і Середземному морях; а з біологічних станцій у Трієсті та Неаполі — різноманітні голкошкірі.

Із особливою увагою можна виділити ентомологічні колекції: метелики, цикади і клопи Європи, Кавказу і Австралії, Паміру, Японії і Далекого Сходу.

Більше 1000 видів птахів, а це складає 1/10 від всього світового різноманіття, налічує орнітологічна колекція Зоологічного музею. До унікальних експонатів належать колекції птахів України, а також, колекція нектарниць і колібрі, які були зібрані в Південній Америці та Австралії, Південно-Східній Азії, Кореї та на Далекому Сході.

У 2003 році, 9-е видання Каталогу музеїв світу (Лейпциг, Німеччина) включило в себе довідкову інформацію про Зоологічний музей із щорічною публікацією у кожному наступному виданні.

Музейну експозицію Зоологічного музею Львівського національного університету ім. Івана Франка та його наукові фонди» було внесено до списку об’єктів, які становлять національне надбання — 18 липня 2005 року.

Окремі експонати Музейної колекції та експозиція використовувалися у проведенні великого практикуму із зоології, малих практикумів із зоології хребетних та безхребетних тварин, спецпрактикуму та спецкурсів: етологія, орнітологія, зоогеографія, теріологія, екологія . Окрім цього, всю експозицію музею використовували для проведення тематичних екскурсій і занять для багатьох навчальних закладів міста.

« Відвідування музеїв стало хорошою традицією пізнавального дозвілля для підопічних територіального центру. Ми вдячні Львівським музеям за підтримку соціальних проектів та розвиток програми пізнавального дозвілля для літніх людей, адже ці люди потребують великої уваги та підтримки », — розповіла культорганізатор Львівського міського територіального  центру Віра Костецька.

Читати 1455 разів

Наші партнери

Наші колеги

Проект "Право на життя"

Львівська міська рада
Департамент гуманітарної політики
Управління соціального захисту
79008, Львів, вул. Галицька, 21
тел/факс:0(32)235-49-82, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Ми у facebook