Понеділок, 01 грудня 2014 15:03

Львів’яни літнього віку побували в першому в Україні музеї підкови

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

 Вже стало доброю традицією, щотижня, організовувати цікаві, пізнавальні заходи для самотніх людей похилого віку, які перебувають на обслуговуванні у Львівському міському територіальному центрі соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян.

«Минулого четверга 27 листопада літні городяни мали нагоду відвідати унікальний музей підков, який відкрили у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. Гжицького», - розповіла культорганізатор Львівського міського територіального центру Віра Костецька.

В ході екскурсії, яку провів професор Антон Гамота дідусі та бабусі дізнались, що Музей зібрав понад дві сотні унікальних підков, деякі екземпляри були виготовлені ще у ХVІІ столітті. Музей відкрили на основі колекції  видатного ортопедиста, професора Казимира Щудловського, який за допомогою цих підков навчав студентів-ветеринарів ще у минулому столітті.

«Тут представлені дуже цікаві експонати: лікувальні підкови, ортопедичні і навіть такі, які зм’якшують удар копита об землю. Також представлено підківки великі для ваговозів, легкі для верхових коней і навіть підкови для волів, ослів та мулів. Для наших предків коні та воли  були основним засобом пересування, тому за цими тваринами завжди доглядали», - розповів професор кафедри хірургії університету  Антон Гамота

Того ж дня для львів’ян літнього віку Львівського міського територіального центру, за сприяння адміністрації Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької підготували театральний вечір.

Дідусі та бабусі переглянули виставу М. Гоголя «Одруження».Вистава витримана у стилі М. Гоголя, який навіть у найбанальніших життєвих ситуаціях знаходив магію. Ця магія, що вміло передана режисером і запропонована театром ім. М. Заньковецької, змусила літніх людей сміятися і плакати, радіти і сумувати, хвилюватися і бути впевненими, відчувати страх і сміливість разом з героями вистави «Одруження.

Охочі брати участь у заходах дозвілля Львівського міського територіального центру можуть звертатися у відділення соціально-побутової  реабілітації за тел.: 233-10-49, а також за тел.: 238-32-74.

   

 

 

 

 

Читати 1259 разів

Наші партнери

Наші колеги

Зображення відсутні

Львівська міська рада
Департамент гуманітарної політики
Управління соціального захисту
79008, Львів, вул. Галицька, 21
тел/факс:0(32)235-49-82, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.